Werise

Podnikáte s oblečením? Konkurencia je veľká. Povedzte svetu o tom, v čom ste iní. Dostatočný priestor dostanete v PR článkoch na našom webe.

Záchod sa tiež môže upchať

Bývate v Piešťanoch alebo v blízkom okolí? Je tu naozaj krásna príroda a môžete si považovať toho, že môžete žiť práve tu, sú ľudia, ktorí sú odkázaní na pobyt v priemyselných oblastiach a tam je život oveľa ťažšie. Avšak ani v Piešťanoch sa ľuďom nevyhýbajú problémy, napríklad technického rázu. Jedným z nich je aj upchatý záchod.

toaletný papier

Splachovací záchod je vymoženosť devätnásteho storočia, aj keď samotný vynález pochádza už z roku 1597, avšak najväčšia expanzia sa dočkal až v dvadsiatom storočí, kedy bol k dispozícii takmer v každej rodine. Hovoríme „takmer“ celkom zámerne, lebo ešte na konci deväťdesiatych rokov mali niektorí ľudia vo svojom dome záchod suchý, na dvore, čo obnášalo síce isté nevýhody, ale aj prednosti. V zime vám tu bolo chladno, ale mohli ste sa aspoň otužovať, v lete tam bolo celkom príjemne, ale podstatné bolo, že ste vôbec neriešili upchanú kanalizáciu. Akonáhle sa naplnila nádrž, stačilo privolať fekálne vozidlo a bolo zas všetko v poriadku. So splachovacou toaletou to ale máme zložitejšie.

kúpeľňa a záchod

Akonáhle sa upchá záchod splachovacia, môžeme upchávku skúsiť pretlačiť gumovým zvonom, ale to je bohužiaľ len jediné riešenie, ako toaletu znovu sprevádzkovať. Problém spočíva v tom, že sa záchod môže upchať rýchlo, okamžite, bez ohlásenia, a že musíme vzniknutú situáciu začať riešiť ihneď. Našťastie existuje havarijný servis, ktorý zaisťuje krtkovanie v Piešťanoch, a dorazí k vám vo veľmi krátkom čase. Keby táto služba neexistovala, bol by to malér.

V žiadnom prípade sa ale nepokúšajte do upchatého záchodu niečo strkať, napríklad elektrikárske péro, drôty a podobné predmety, mohli by v potrubí uviaznuť, a to by bol malér ešte väčší a hlavne zbytočne drahý. Spoľahnite sa na profesionálov, ktorí dobre vedia, čo robia, majú potrebné vybavenie, a tiež skúsenosti. Nemusíte mať obavy, že by si neporadili aj s vašou toaletou.