Werise

Podnikáte s oblečením? Konkurencia je veľká. Povedzte svetu o tom, v čom ste iní. Dostatočný priestor dostanete v PR článkoch na našom webe.

Nerezové zábradlie môže mať rôzne tvary a podoby

Nerezová oceľ je vlastne konštrukčná oceľ, uhlíková, do ktorej sa pri tavbe pridávajú niektoré legujúce prvky, najmä chróm, molybdén a nikel. Niekedy sa jej tiež nazýva chrómniklová oceľ alebo „anticorro“. Odolnosť voči korózii poskytuje tenká povrchová ochranná vrstvička oxidu chrómu, ktorá za bežných poveternostných podmienok (aj v exteriéri) zaistí odolnosť voči korózii za každých okolností.

nerezové zábradlie

Možno správne tušíte, že konštrukčná oceľ oplýva vlastnosťami istej mechanickej pevnosti v ťahu, tlaku či krute, a že ju možno využívať pre rad konštrukčných situácií v stavebníctve aj v iných odvetviach priemyselnej výroby, a to isté platí aj pre oceľ nerezovú. Môžete ju ohýbať, rezať, frézovať, sústružiť, hobľovať, vŕtať aj zvárať. Z nerezu sa zhotovujú rôzne profilované materiály, ako sú plechy, rúrky, tyče, drôty a z ich kombinácií potom možno vytvárať nepreberné množstvo strojárskych výrobkov, medzi nimi aj zábradlia.

zábradlie z nerezu

Nerezové zábradlie v Žiline môže mať nekonečný počet podôb, najčastejšie sa zhotovuje v kombinácii s masívnym drevom a tvrdeným sklom, s drevenými madlami a sklenenou výplňou, ale výnimočné nie sú ani zábradlia komplet z nerezu, ideálny predovšetkým do exteriéru na balkóny či terasy.

Čo zákazníkov asi najviac zaujíma, je schopnosť odolávať korózii, či to nie je len reklamný trik, ako tomu býva pri niektorých výrobkoch z chrómovanej ocele, nie nerezovej. Tam sa často stáva, že vrstva chrómu na povrchu nezabráni korózii ocele pod povrchom, a materiál potom doslova „kvitne“ pod rukami. Nemusíte mať ale obavy, nerezová oceľ nie je chrómovaná iba na povrchu, ale ide o celistvú oceľ s legujúcim chrómom, podobne ako je to pri vašich kuchynských príboroch a nožoch. Chróm je tu súčasťou kryštalickej mriežky kovového materiálu a odolnosť voči korózii je za bežných poveternostných podmienok zaručená po dobu desiatok rokov.

Category Nezařazené