Werise

Podnikáte s oblečením? Konkurencia je veľká. Povedzte svetu o tom, v čom ste iní. Dostatočný priestor dostanete v PR článkoch na našom webe.

Bude mobilný dom trendom aj na Slovensku?

Mať svoje bývanie, a to navyše spravené a zariadené podľa svojich predstáv, to je jednou z najväčších priorít človeka. Lenže trend stavaných murovaných domov ide akosi do úzadia. Respektíve už málo ľudí sa rozhodne postaviť svoj dom od úplného základu. Väčšinou idú mladí ľudia bývať do prenájmov. A navyše ani tie ceny nájmov nie sú práve nízke. Nastáva preto doba, kedy sa už aj u nás stanú trendom mobilné domy?

  • Za relatívne nízku cenu sa dajú týmto spôsobom získať flexibilné priestory. Ktoré síce v niektorých prípadoch môžu spoľahlivo slúžiť aj k celoročnému bývaniu, ale v prípade lacnejších mobilných domov skôr ako rekreačné sídlo, home office pracovisko alebo priestory pre menší podnik.

Domčeky, sídlo

Mobilný dom sa za posledné roky stáva doménou aj na Slovensku. Môžu sa po ňom obhliadnuť napríklad mladí ľudia bez detí alebo s jedným dieťaťom, ktorí urýchlene hľadajú voľné priestory a súkromie, no aktuálne si nemôžu dovoliť kúpiť bežný rodinný dom. Rovnako môže ísť o zaujímavú voľbu pre dôchodcovský pár, ktorý už nevychováva deti a chcú si užiť svoje voľné dni v úspornejšom, ekologickejšom, a teda lacnejšom bývaní s tým, že by svoj starý dom mohli predať a užívať si získané peniaze. V neposlednom rade je výhodou, že takýto mobilný dom nie je viazaný na jedno miesto, „nemá zapustené korene“ a teda dá sa s ním ísť bývať do nejakého idylického prostredia.

Mobilné domy, ulica

V Spojených štátoch existujú komunity zložené z mobilných domov, ľudia v nich bývajú celoročne, je to vlastne lacnejšia alternatíva murovaného rodinného domu. Na Slovensku a v Čechách o tieto domy ľudia prejavujú záujem skôr z dôvodov získania vedľajších súkromných priestorov – napríklad ako spomenuté rekreačné sídlo, home office, či napríklad ako dočasné bývanie do doby, kým si nepostavia alebo nekúpia väčší dom.

  • Mobilný dom sa dá zhotoviť a vybrať na mieru, následne ho len predávajúca firma dovezie k záujemcovi na dohodnuté miesto.

Category Nezařazené