Werise

Podnikáte s oblečením? Konkurencia je veľká. Povedzte svetu o tom, v čom ste iní. Dostatočný priestor dostanete v PR článkoch na našom webe.

Urobte si na svojom webe súkromie

Určite sa zhodneme na tom, že ak prevádzkujete webovú stránku, tak chcete, aby o nej internetové vyhľadávače vedeli. Na to slúži SEO – optimalizácia pre vyhľadávače. Aby však https://www.startovac.cz/projekty/lada-svetom/ mohla fungovať tak, ako má, niektoré časti vašich stránok, nie je zlé, ukryť pred očami verejnosti a hlavne pred očami najväčších pomocníkov vyhľadávačov, teda robotov, ktorý weby prehľadávajú a zisťujú, čo sa na nich dá nájsť.Sivá ceduľka s nápisom keep out.jpg

Možno nerozumiete, takže na to poďme pomalšie. Každý vyhľadávač používa spôsoby, vďaka ktorým môže prehľadávať stránky a zistiť čo na nich je. Na základe toho, potom rozhoduje o tom, či sú stránky dôležité, alebo ich treba ignorovať. Prehľadávanie robotov, je teda vec, ktorá je viac než pozitívna. Na druhej strane, však môžete mať na svojom webe aj také URL adresy, ktoré by mohli celé SEO zhoršiť. Preto je lepšie, ak sa na nich roboti nedostanú.

Potom tu máme ešte jeden príklad, a to taký, že na webe máte aj stránky, ktoré slúžia len na interné účely, poprípade môže takto fungovať celý web. Tento druh webov využívajú napríklad firmy, ktoré majú zamestnancov po celom svete alebo po celom Slovensku. Namiesto toho, aby si všetko posielali mailom, dôležité informácie ukladajú priamo na web. Každý, kto má link k tomuto webu, sa na neho dostane normálne, no vyhľadávače tieto stránky nebudú zobrazovať vo svojich výsledkoch.Muž v obleku píše na klávesnici položenej na hnedom stole.jpg

No a teraz poďme k tomu, ako robotom zabrániť vo vstupe na váš web. Je to pomerne jednoduché. Stačí, ak začnete používať takzvaného robots.txt. V podstate ide o súbor, ktorý vložíte na miesta, ktoré chcete pred svetom ukryť, no a roboty vyhľadávačov, sa na nich nedostanú.
Samotné „nainštalovanie“ tohto pomocníka, nie je obzvlášť komplikované. Ak máte aspoň základné zručnosti, tak to zvládnete i sami. Požiadať o túto službu, však môžete aj seo agentúru alebo iného odborníka.