Werise

Podnikáte s oblečením? Konkurencia je veľká. Povedzte svetu o tom, v čom ste iní. Dostatočný priestor dostanete v PR článkoch na našom webe.

Nepochopili ste princíp SEO? O chvíľku pochopíte

Čo je to SEO? Túto otázku v poslednej dobe dostávam veľmi často. Z časti to chápem, pretože sa toto slovíčko začalo objavovať omnoho častejšie. Neraz ho spomenú aj v
klasických médiách, teda v televízií či novinách. Je teda logické, že sa ľudia zaujímajú o čo ide. Pokúsim sa to vysvetliť aj vám. Dovolím si povedať, že to asi viem vysvetliť dobre, pretože sa mi to podarilo dokonca s mojou babkou a i dedom, ktorý ešte stále netuší, že nejaký internet vôbec existuje.Otvorený počítač s grafmi na obrazovke položený na gauči.jpg

Asi ste už pochopili, že sa vám všetko pokúsim vysvetliť veľmi jednoduchou a ľudskou rečou. Poďme teda na to.

  • Skratka SEOpochádza z angličtiny. Ide o slovné spojenie Search engine optimization, v preklade, optimalizácia pre vyhľadávače.
  • Vyhľadávače, to sú tie stránky, do ktorých zadáte nejaké slovíčka a oni vám zobrazia weby alebo konkrétne články, v ktorých sa nachádza to, čo hľadáte. Hovoríme napríklad o Googli, Zozname a tak ďalej.
  • Optimalizácia stránok„robí“ to, že pomôžete vyhľadávačom zistiť, čo sa na vašich stránkach nachádza. Ide aj o to, či sú tieto veci zaujímavé pre iných ľudí, teda užívateľov internetu. Používa sa pri nej viacero nástrojov. Dvomi najzákladnejšími, respektíve najviac známymi, sú kľúčové slová a linkbuidling alebo v slovenčine, budovanie spätných odkazov.
  • Kľúčové slovású slová alebo slovné spojenia, ktoré ľudia vyhľadávajú najčastejšie. Ak si budete chcieť nájsť recept na domácu masku z materinej dúšky, čo zadáte do vyhľadávača? No asi niečo ako „materina dúška maska recept.“ Ak sa teda budú správne kľúčové slová nachádzať na vašom webe, vyhľadávače ich budú zobrazovať ľuďom, ktorý hľadajú informácie s nimi súvisiace.

Počítač s nápisom climbing to succes na obrazovke.jpg

  • Pod slovom odkaz, rozumieme link na vašu stránku, teda www, http://www.uschovna.cz/ niečo, bodka a niečo. Keď sa linky na váš web budú nachádzať na veľa miestach, teda na iných weboch, vyhľadávače usúdia, že sa o vás ostatní zaujímajú, a preto vás posunú vo vyhľadávačoch vyššie, teda na prvú a nie na dvadsiatu stranu.

Category Nezařazené