Werise

Podnikáte s oblečením? Konkurencia je veľká. Povedzte svetu o tom, v čom ste iní. Dostatočný priestor dostanete v PR článkoch na našom webe.

Internetové vyhľadávače sú viac než 70%-ným faktorom návštevnosti webov

Prakticky od každej webovej stránky nehľadiac na jej rozdielny obsah si sľubujeme všetci v prvom rade jednu vec- jej návštevnosť.
Vlastne môžeme povedať, že webová stránka bude mať svoj význam až potom, čo sa stane navštevovaná, inak jej obsah zostane nepovšimnutý a potenciál konkrétneho webu nevyužitý. A niekoľkonásobne to platí najmä v prípade, ak ide o e-shop alebo stránku predávajúcu isté služby, čiže v prípade, ak je vaša stránka nástrojom online marketingu.
seo a ozubená kola
· Je však dôležité uvedomiť si, že v súčasnosti sa požiadavka návštevnosti trochu zmenila. Nakoľko je na internete obrovská masa návštevníkov, tak konkrétnym cieľom nie je prilákať ich čo najväčšie množstvo, ako skôr relevantnú skupinu potenciálnych zákazníkov. Z tohto dôvodu je dôležitá analytika a cielenie konkrétneho zviditeľnenia, propagácie, reklamy či tvorby obsahu.
google pod lupou
Pre e-shopy znamená vyššia návštevnosť vyššiu pravdepodobnosť ku konverzii, a teda zisku zákazníka. A čím bude tento počet návštevníkov (potenciálnych kupcov) vyšší, tým budú vyššie príjmy, čo však podrobnejšie vysvetľovať iste nemusím. Čo vám ale poradiť môžem je fakt, že k efektívnemu zvýšeniu návštevnosti vám pomôže predovšetkým optimalizácia stránky pre internetové vyhľadávače.
Zo štatistického hľadiska sa pozrime na rok 2018, kedy podľa portálu Net Marketshare môžeme napísať veľmi zaujímavé zistenie, že internetové vyhľávače (konkrétne Google) sú faktorom až 73, 36 % -nej návštevnosti webových stránok. Oplatí sa preto podceniť nástroje SEO, a teda kvalitnú optimalizáciu stránky pre internetové vyhľadávače? Určite nie!
Naopak malo by ísť o jednu zo základných súčastí úspešného online marketingu a návštevnosti vašej webovej stránky, pretože je pomerne vysoká pravdepodobnosť, že návštevníkov získate práve z týchto zdrojov, avšak za predpokladu, že váš web bude v týchto vyhľadávačoch umiestnený na čoraz vyšších a teda viditeľnejších priečkach vo výsledkoch hľadania.