Werise

Podnikáte s oblečením? Konkurencia je veľká. Povedzte svetu o tom, v čom ste iní. Dostatočný priestor dostanete v PR článkoch na našom webe.

6 vecí, podľa ktorých odhalíte skutočného špecialistu

Zišiel by sa vám skutočne dobrý seo špecialista Seolight.sk? Ako však takého nájsť? Ak nemáte so SEO optimalizáciou žiadne skúsenosti a ak vlastne ani neviete, čo to presne je, rozoznať kvalitné služby od nekvalitných, môže byť pre vás takmer nereálne. Je to podobné, ako by ste si chceli kúpiť súčiastku do automobilu, no netušili, ako má vôbec vyzerať. Aby ste nesadli na lep nejakému pseudošpecialistovi, naštudujte si 6 nasledujúcich pravidiel, ktorými by ste sa pri výbere mali riadiť.
Muž sedí pri stole a robí s počítačom

  1. Pri vyberaní SEO špecialistu sa budete nepochybne orientovať aj na základe referencií a osobných skúseností zákazníkov. Pamätajte, že všetko, čo je až podozrivo dokonalé, zaváňa drobným podvodom.
  2. Akékoľvek referencie sú lepšie ako žiadne referencie. Ak vám daný človek nebude vedieť ukázať žiadnu svoju prácu alebo ho nebude nikto nikde ani spomínať, nie je to najlepší ukazovateľ kvality.
  3. Cena optimalizácie sa nedá povedať dopredu. odhad je odhad, no faktúra s presnými číslami, to už je niečo iné. Preto nenaleťte niekomu, kto vám už dopredu vyfakturuje presné sumy ešte pred začatím optimalizácie.
  4. Ešte predtým, ako dotyčnému špecialistovi poviete, čo vlastne potrebujete, vám povie presný a čas, ako dlho potrvá vaša optimalizácia. To je minimálne podozrivé. Na druhej strane je náročné povedať, ako dlho by mala optimalizácia prebiehať a za ako dlhú dobu prinesie prvé výsledky. Ide o individuálnu vec, takže vy budete potrebovať možno rok optimalizovania, no vašej konkurencii postačí len 6 mesiacov. Pri výbere špecialistu sa teda sústreďte na príliš podozrivé časy, ako sú dva či tri mesiace.

Človek ukazuje perom na graf na počítači

  1. Ktokoľvek, kto bude „nastavovať“ vašu SEO optimalizáciu, by mal vedieť, čo robíte a čo od optimalizácie čakáte. Ak sa nebude špecialista zaujímať o váš biznis, hľadajte radšej iného.
  2. Stavte aj na osobný dojem. Ak vám bude váš špecialista nesympatický a nebudete takpovediac na jednej vlnovej dĺžke, spolupráca nebude prebiehať dobre najskôr ani v budúcnosti.