Werise

Podnikáte s oblečením? Konkurencia je veľká. Povedzte svetu o tom, v čom ste iní. Dostatočný priestor dostanete v PR článkoch na našom webe.

Premeňte svoj balkón na užitočnú terasu

Ak bývate v byte a jeho súčasťou je aj balkón, práve ste vyhrali lotériu. Pokiaľ hľadáte spôsob, ako z klasického panelákového bytu vytvoriť niečo extra, neexistuje nič lepšie ako prepojenie balkóna so zvyškom bytu. Máme pre vás jeden tip ako takúto prerábku zrealizovať. Budete to síce musieť dobre premyslieť a naplánovať, no výsledok určite oceníte.
posuvné dvere do koupelny

Prečo hovoríme práve o balkóne? Pretože je to výborný priestor, ktorý môže ja v paneláku spĺňať úlohu menšej terasy. Aby sa vám však takýto efekt podarilo dosiahnuť, budete ho musieť takpovediac zväčšiť. Nebojte sa. Nečakajú vás prístavba na balkóne. Stačí, ako ho šikovne prepojíte s príslušnou miestnosťou. Ako to urobíte? Klasickú stenu nahradíte sklenenou a tú skombinujete s posuvnými sklenenými dverami. Ak sa na takúto veľkú rekonštrukciu necítite, môžete použiť len spomínané dvere, ktoré budú akoby lemovať celý balkón. Teda namiesto obyčajných malých dverí, použijete sklo na celú šírku aj výšku balkóna.

Nezabudnite sa vopred poradiť

Pred tým, ako sa do takejto prerábky pustíte, k sebe určite zavolajte statika. Ten totiž posúdi, či je vôbec vo vašom byte takáto zmena možná. S dverami by nemal byť žiadny problém. Iné je to však v prípade, že sa rozhodnete pre celú sklenená stenu. Ak by to predsa len nešlo, tak aj spomínané riešenie s presklenými dverami urobia svoje. Dokonca aj menšie rozmery dverí priestor pekne otvoria.
dřevěné posuvné dvere
Balkón sa stane prirodzenou súčasťou vášho interiéru. Počas leta môžete dvere nechať otvorené, čím dosiahnete podobný efekt, akoby ste mali menšiu terasu. Tú môžete využiť na rôzne účely,. Pestovanie okrasných, ale aj úžitkových rastlín, príjemné posedenie počas letných večerov, alebo mini ihrisko pre vaše ratolesti. Určite takýto balkón oceníte aj vtedy, keď sa u vás zíde celá rodina. Stačí ba popustiť uzdu fantázie.