Werise

Podnikáte s oblečením? Konkurencia je veľká. Povedzte svetu o tom, v čom ste iní. Dostatočný priestor dostanete v PR článkoch na našom webe.

Osvetlenie LED: Myslite ekologicky, ušetríte!

Zatiaľ čo nedávno predstavovalo osvetlenie pomerne vysoké mesačné náklady na základe vysokého odberu elektriny už i len pri jeho rozsvietení, dnes je našťastie situácia viditeľne iná. Zmenu nám dopriali LED produkty https://www.ledprodukt.sk/114-led-ziarovky-g9. Ide o princíp vyžarovania svetla zo zdroja, akým je ekologická dióda, ktorá si k svojej prevádzke vyžaduje oveľa nižší odber, má neuveriteľne vyššiu priemernú životnosť a tým pádom môže svietiť prakticky nonstop. Táto technológia sa využíva aj ako vnútorné vybavenie moderných TV, mobilov a monitorov, čo sú vlastne zariadenia, ktoré sa dnes používajú takmer bez prestávky. Táto dióda sa zapríčiňuje o ich neustály chod, respektíve o žiarenie obrazovky.
žárovka v trávě
Spomenutý princíp by tak skutočne ekologickou a praktickou cestou fungoval aj pri bežnom osvetlení a svetelných produktoch, no nie? Áno, a práve to sa stalo realitou a produkty LED sú dnes žiadanou voľbou a cestou k modernému a hlavne oveľa úspornejšiemu, no pritom kvalitnému osvetleniu, ktoré v nejednom prípade ponúka i pokročilejšie funkcie a vlastnosti.
Zo všeobecného a celkového hľadiska ide o nadradenejšiu a vyspelejšiu technológiu, aká sa však už dnes stáva akýmsi zaužívaným štandardom a požadovaným tovarom. Veď kto by nechcel svietiť úspornejšie?
Práve osvetlenie je totiž našim každodenným a pravidelným nástrojom, i keď dnes si to už možno viacerí neuvedomujeme, zvykli sme si na určitý elektro-komfort. Každopádne ak budeme každým dňom a pri každej činnosti využívať túto ekologickejšiu formu, môže to priniesť predovšetkým pozitívne výsledky týkajúce sa okrem iného aj nášho mesačného hospodárenia s peniazmi.
planeta v žárovce
Nechajme však hovoriť čísla
Priemerná LED dióda sa dožíva cca 50 000 hodín pri jej priemernom využívaní- 8 hodín denne. V prípade, že ju budeme používať ešte menej, pravdepodobne vydrží ešte viac. Ak sa na to pozrieme z pohľadu rokov, rátajme tak s cca 15-timi rokmi pravidelného používania. Pravdepodobne vás ale zaujíma aj spomenutá úsporná vlastnosť a tá je až o 80 % efektívnejšia, než v prípade klasických žiaroviek.

Category Nezařazené