Werise

Podnikáte s oblečením? Konkurencia je veľká. Povedzte svetu o tom, v čom ste iní. Dostatočný priestor dostanete v PR článkoch na našom webe.

Koľko stojí založenie nového webu

Založenie webu bohužiaľ nie je zadarmo. Musíte počítať s nákladmi na webhosting, niekedy aj na doménu. Ani SEO optimalizácia nebude úplne zadarmo. To platí aj v tom prípade, že sa do nej pustíte sami. Tak sa poďme pozrieť na jednotlivé položky. Počítač, ktorý má na pozadí more, položený na stole pod oknom.jpg

Platený webhosting je výhodnejší

Webhosting môžete mať aj zadarmo, čo však nie je až tak dobrý nápad. To, že k užívaniu, takpovediac, dostanete len obmedzené množstvo priestoru, váš obsah nebude neustále zálohovaný a taktiež nebudete mať istotu, že sa ľudia na web dostanú non stop, je v podstate už dobre známou vecou. Najväčší problém vám však spôsobí doména. V prvom rade, budete musieť za alebo pred názvom vašej stránky, používať aj názov daného poskytovateľa webhostingu. Čo je však ešte nevýhodnejšie? V drvivej väčšine prípadov, si budete musieť zaplatiť za samotnú doménu. Takže webhosting zadarmo, nakoniec nebude úplne zadarmo.
Najlacnejší webhosting vás bude na rok stáť okolo šesťdesiatich eur. To ale musíte počítať s nemalými obmedzeniami. Za niečo kvalitnejšie zaplatíte minimálne dvojnásobok tejto sumy. Počítač, na ktorom je položená kartónová postavička hľadiaca na monitor.jpg

Ani SEO nie je zadarmo

Cena SEO optimalizácie môže byť rôzna. Ak si zaplatíte firmu, ktorá sa postará o všetko za vás, môže ísť o pekné pálky. Druhou možnosťou je to, že si zaplatíte len za PR články alebo linkbuilding. Mnoho práce môžete urobiť aj sami, no napríklad spomínaní linkbuilding, teda budovanie spätných odkazov, zadarmo nebude nikdy. Ak ich budete chcieť uverejniť na nejakom, webe, budete musieť počítať s nejakým tým poplatkom.
Väčšinou ide o sumu, ktorá sa začína niekde okolo desiatich eur. To však hovoríme o menej navštevovaných weboch. Ak by ste chceli mať odkazy na vašu stránku uverejnené na naozaj čítanom webe, suma sa môže vyšplhať omnoho vyššie. Nie je ničím neobvyklým, že za jeden odkaz, zaplatíte aj stovku, či dokonca niekoľko stoviek.