Werise

Podnikáte s oblečením? Konkurencia je veľká. Povedzte svetu o tom, v čom ste iní. Dostatočný priestor dostanete v PR článkoch na našom webe.

K čomu pomáha SEO a prečo je dôležité pre online marketing?

Prečo je pre online podnikanie dôležité seo, aký je jeho význam a čo tieto tri písmenká vlastne znamenajú? Na tieto základné otázky si skúsime odpovedať v tomto článku. Search Engine Optimization je súbor procesov, ktoré doslovne ako aj svojim významom a funkciami môžeme preložiť a označiť za optimalizáciu pre vyhľadávače.

  • Sú to postupy, ktoré ocenia predovšetkým tí, čo požadujú lepšiu viditeľnosť a následne vyššiu návštevnosť pre svoj web a s tým spojený rast očakávaných konverzií, teda napr. vytvorených objednávok.

seo panáčik

Dodnes a aj v najbližšej budúcnosti bude veľké množstvo užívateľov hľadať svoje požiadavky cez Google, prípadnecez iný vyhľadávač (Seznam, Bing, Yahoo,..). Do neho napíšu kľúčový význam alebo slovo, na základe ktorých sa im Google snaží poskytnúť relevantné výsledky. Trvá to menej než sekundu a užívateľ má pred sebou výsledky, ktoré sú zoradené podľa kvality a relevancie svojho obsahu. Vo viacerých prípadoch následne väčšina užívateľov klikne a navštívi niektorú zo stránok, ktorá sa nachádza spravidla niekde na prvých dvoch, možno troch stranách.

  • Cieľom optimalizácie pre vyhľadávače je, aby sa na predných pozíciách nachádzal práve váš web, respektíve ide o funkčné procesy, ktoré zlepšia jeho aktuálnu pozíciu.

K tomu, aby sa odkaz na konkrétnu stránku nachádzal na predných miestach, je dôležité efektívne pracovať s vnútornými (onpage) a vonkajšími (offpage) faktormi. To znamená, že vnútorná štruktúra a technická stránka webu musí byť v súlade s kritériami vyhľadávačov. Offpage faktory sa zasa ovplyvňujú napríklad tvorbou spätných odkazov, ktorých by malo byť viac a mali by byť umiestnené na relevantných, responzívnych a navštevovaných weboch.

seo, myška

Je to len stručný opis postupov, ktoré so sebou optimalizácia prináša a v praxi to rozhodne nie je také jednoduché. Preto sa v nejednom prípade záujemca, resp. podnikateľ s touto požiadavkou obráti na odbornú agentúru, ktorá má s optimalizáciou pre vyhľadávače dlhoročné skúsenosti.